Olimpia Satu Mare – Fortuna Câmpina 1-1 Reviewed by CD on . Olimpia Satu Mare a făcut egal în meciul etapei a XIV-a a Ligii a II-a, Seria 2 la fotbal, disputat pe terenul propriu în compania formației Fortuna Câmpina. El Olimpia Satu Mare a făcut egal în meciul etapei a XIV-a a Ligii a II-a, Seria 2 la fotbal, disputat pe terenul propriu în compania formației Fortuna Câmpina. El Rating: 0
Ești aici: Acasă » Articole Recomandate»Olimpia Satu Mare – Fortuna Câmpina 1-1

Olimpia Satu Mare – Fortuna Câmpina 1-1

Olimpia Satu Mare a făcut egal în meciul etapei a XIV-a a Ligii a II-a, Seria 2 la fotbal, disputat pe terenul propriu în compania formației Fortuna Câmpina.

Elevii antrenorului Tiberiu Csik au făcut un meci bun atât în prima parte a jocului, cât și în a doua.
Prima repriză a început bine pentru formația noastră, Iuhas a încercat să deschidă scorul încă din minutul 8 al partidei, însă a trimis balonul cu capul puțin peste transversală. A urmat apoi șutul lui Villand de la 18 metri, dar nici de această dată balonul nu a intrat în poartă.
Oaspeții au avut o ocazie mare de a deschide scorul în minutul 18 prin Antohi care a trimis mingea pe lângă careul mic.
Până la finalul acestei reprize, Bujor și-a încercat și el norocul, dar fără succes. Scorul la pauză a rămas 0-0.
„Galben-albaștrii” au ieșit parcă mai motivați de la vestiare, iar în minutul 58 Boștină a reușit să-l învingă pe portarul Popescu și a trimis mingea în poartă printr-un șut de la 12 metri.
Mitanul secund a continuat cu multe ocazii pentru ambele echipe, iar în minutul 90+2, scorul a fost egal, 1-1. Marin a șutat de la 40 de metri, portarul Olimpiei, Anca și fundașul Heil s-au încurcat reciproc, iar acesta din urmă a împis balonul în propria poartă.
Un minut mai târziu, Câmpina înscrie al doilea gol, dar a fost anulat pe motiv de offside, iar partida s-a încheiat la egalitate.
Pentru Olimpia Satu Mare au evoluat: Anca-Trip, Rus, Mureșan, Heil, Iuhas, Bic, Villand, Muntean, Bujor (59 Feier), Boștină (90 Micaș).
„Cred că până la urmă rezultatul pare echitabil. La cum s-a desfășurat jocul și condițiile de disputare, e bine că am reușit să egalăm pe final, ne pare extrordinar de rău că nu am reușit să marcăm în ultimul minut de prelungire, dar acesta e fotbalul.
Una peste alta, colegul meu de la echipa Olimpiei și-a pregătit bine jocul, nu ne-au dat prea multe șanse de a puncta. Au jucat ce au știut și pe ce au fost pregătiți. Îmi pare rău că noi am luat gol pe o acțiune pe care am pregătit-o și noi destul de bine și am prevăzut cum vor juca gazdele. Din nou reușim să luăm gol dintr-o minge reașezată în teren. Ne pare extrem de rău că nu am reușit să gâștigăm aici.”, a declarat antrenorul Fortunei Câmpina, Aurelian Stamate.
„Felicit echipa, merită tot respectul meu pentru că au respectat întocmai cum am pregătit meciul.
Am demonstrat că nu suntem noi de locul 7-8 unde ne aflăm acum în clasament și avem o echipă bună, preocupată de joc și care joacă fotbal.
Am făcut față jocului și am dominat tactic, nu a fost un joc spectaculos, dar am controlat jocul. Păcat că a fost minutul 92.”, a declarat pe finalul meciului antrenorul Olimpiei, Tiberiu Csik.
Săptămâna viitoare, Olimpia Satu Mare joacă în deplasare la Șoimii Pâncota.