Ziua Poliției Române marcată și la Satu Mare
![Ziua Poliției Române marcată și la Satu Mare Ziua Poliției Române marcată și la Satu Mare](https://satumare.transilvania-tv.ro/wp-content/uploads/2024/03/Ziua-Politiei-Romane-1024x682-599x275.jpg)
Prefectul Radu Roca alături de subprefecții Altfatter Tamás și Romeo Pop , de directorul Cancelariei, Radu Iancu și de consilierul prefectului, Bianca Șorian au participat azi la ZIUA POLIŢIEI ROMÂNE, eveniment care s-a desfăşurat în Sala Mare de Şedinţe a Palatului Administrativ.
Alături de poliţiştii sătmăreni s-au aflat reprezentanţii administraţiei judeţene şi locale, colegi poliţişti din Ungaria precum şi conducerea instituţiilor din sistemul de justiţie.
După şedinţa festivă cei prezenţi au asistat la o expoziţie cu tehnica din dotare şi au vizitat standurile de promovare a profesiei de poliţist, a campaniilor de prevenire şi a activităţilor desfăşurate de poliţiştii de proximitate.