Avansează lucrările de modernizare a drumului care face legătura între localitățile Necopoi și Cărășeu
![Avansează lucrările de modernizare a drumului care face legătura între localitățile Necopoi și Cărășeu Avansează lucrările de modernizare a drumului care face legătura între localitățile Necopoi și Cărășeu](https://satumare.transilvania-tv.ro/wp-content/uploads/2024/06/drum-in-lucru-1024x682-599x275.jpg)
Fostul drum de pământ, în lungime de 7 km, va fi transformat într-o arteră rutieră sigură care va deservi nu doar comunitatea locală, ci va asigura și o legătură facilă spre zona Codru. Fundația tronsonului este realizată, podul peste Valea Homorod a fost complet reabilitat, iar acum pregătim terenul pentru lucrările de asfaltare care se vor finaliza până la finele lunii august.