Consilierii locali din Carei au aprobat majorarea tarifelor pentru salubrizare
![Consilierii locali din Carei au aprobat majorarea tarifelor pentru salubrizare Consilierii locali din Carei au aprobat majorarea tarifelor pentru salubrizare](https://satumare.transilvania-tv.ro/wp-content/uploads/2022/04/Consiliul-Local-Carei-1024x683-599x275.jpg)
În cadrul ședinței extraordinare de astăzi, 10 octombrie 2022, consilierii locali careieni au aprobat majorarea tarifelor aplicate pentru beneficiarii serviciului de salubrizare, modificarera Strategiei de tarifare conform rezultatelor Analizei Cost-Beneficiu pentru ”Proiectul regional de dezvoltare a infrastructurii de apă și apă uzată din Județul Satu Mare/Regiunea Nord-Vest, în perioada 2014-2020”, respectiv scutirea de la plata impozitelor şi taxelor locale pentru imobilele afectate de deflagrația de gaze naturale din 27.02.2022, situate în Municipiul Carei, P-ța Avram Iancu nr.3 scara B.
Proiectul privind aprobarea acordarii unor ajutoare de urgență pentru familiile care s-au stabilit în chirie în urma deflagrației de gaze, de la locația Piața Avram Iancu, la Blocul nr. 3 scara B, a fost amânat pentru ședința viitoare.