Diplome de onoare pentru ONG-urile din Satu Mare care au sprijinit Ucraina
![Diplome de onoare pentru ONG-urile din Satu Mare care au sprijinit Ucraina Diplome de onoare pentru ONG-urile din Satu Mare care au sprijinit Ucraina](https://satumare.transilvania-tv.ro/wp-content/uploads/2022/10/ONG-uri-Satu-Mare-1024x683-599x275.jpg)
Primarul municipiului Satu Mare, Kereskényi Gábor, le-a oferit ONG-urilor care au venit în sprijinul orașelor înfrățite din Ucraina, Beregovo și Ujgorod, o diplomă de onoare, în semn de mulțumire și respect față de efortul depus.
Au fost premiate următoarele ONG-uri: Organizația Caritas Dieceza Satu Mare, Serviciul de Ajutor Maltez Satu Mare-Máltai Szeretetszolgálat Szatmárnémeti, Hans Lindner Fundatia, Fundația Maurer Alapitvány, Societatea Națională de Crucea Rosie Satu-mare, Asociația Borókagyökér Egyesületyoker” și Asociația O masă caldă.