Victorie categorică obținută de CSM Olimpia Satu Mare în Liga 3
![Victorie categorică obținută de CSM Olimpia Satu Mare în Liga 3 Victorie categorică obținută de CSM Olimpia Satu Mare în Liga 3](https://satumare.transilvania-tv.ro/wp-content/uploads/2023/03/CSM-Olimpia-Satu-Mare-e1679312889852-1024x683-599x275.jpg)
În acest weekend s-au disputat partidele etapei a 17-a, penultima din sezonul regular al Ligii 3 la fotbal. În Seria 10, SCM Olimpia Satu Mare a surclasat pe teren propriu ce SCM Zalău cu 5-0 (2-0). Marcatori: Micaș, Rodri (3x), Süveg.
În urma acestui rezultat, CSM Olimpia Satu Mare a acumulat 35 de puncte și ocupă locul 2 în clasament.