Acțiune de împădurire în județul Satu Mare
![Acțiune de împădurire în județul Satu Mare Acțiune de împădurire în județul Satu Mare](https://satumare.transilvania-tv.ro/wp-content/uploads/2023/03/impadurire-1024x682-599x275.jpg)
Peste 11.000 de copaci au fost plantați în județul Satu Mare, printr-un proiect al Asociației de Dezvoltare Intercomunitară (ADI) Satu Mare, în colaborare cu Fundația Pădurea de Mâine. La acțiune au participat 200 de voluntari care au ajutat la împădurirea a 5 hectare de terenuri neproductive din comuna Păulești!
Prin intermediul proiectului “Plantăm păduri pentru viitor” se va împăduri o suprafață totală de 8,95 hectare de teren în județul Satu Mare.