Restricții de circulație în Carei, din cauza unei competiții automobilistice
![Restricții de circulație în Carei, din cauza unei competiții automobilistice Restricții de circulație în Carei, din cauza unei competiții automobilistice](https://satumare.transilvania-tv.ro/wp-content/uploads/2023/06/automobilism-Carei-599x275.jpg)
Cu ocazia organizării evenimentului automobilistic Baja Satu Mare 2023 în municipiul Carei vor fi instituite restricții de circulație, după cum urmează:
Pentru instalarea și funcționarea parcului service și parcului închis, respectiv startul festiv:
– Str.1 Decembrie 1918, de la intersecÈ›ia cu str. George CoÈ™buc până la Bulevardul 25 Octombrie (intersecÈ›ia cu Calea Armatei Române), din 8 iunie 2023 până în data de 10 iunie 2023, ora 12.00;
Pentru demararea probei SS Raly Show din data de 9 iunie 2023:
– Calea Armatei Române, de la Bulevardul 25 Octombrie – PiaÈ›a Avram Iancu până la sensul giratoriu intersecÈ›ia cu str. 1 Mai (Platanilor) È™i str. IgniÈ™ului, inclusiv sensul giratoriu – în 9 iunie 2023, între orele 15.00-22.30;
– Bulevardul 25 Octombrie, de la sensul giratoriu intersecÈ›ia cu Calea Mihai Viteazul, str. Corneliu Coposu È™i Str. 1 Mai (Platanilor) până la intersecÈ›ia cu str. Jozsef Attila (GarofiÈ›ei), intrarea la Spitalul Municipal rămânând deschisă circulaÈ›iei – în 9 iunie 2023, între orele 15.00- 22.30.