Olimpia Satu Mare s-a impus la scor în fața formației Foresta Suceava Reviewed by CD on . Olimpia Satu Mare a jucat duminică penultima etapă din cadrul campionatului Ligii a 2 a la fotbal, în deplasare la Suceava, acolo unde s-a impus la scor în fața Olimpia Satu Mare a jucat duminică penultima etapă din cadrul campionatului Ligii a 2 a la fotbal, în deplasare la Suceava, acolo unde s-a impus la scor în fața Rating: 0
Ești aici: Acasă » Sport»Olimpia Satu Mare s-a impus la scor în fața formației Foresta Suceava

Olimpia Satu Mare s-a impus la scor în fața formației Foresta Suceava

Olimpia Satu Mare a jucat duminică penultima etapă din cadrul campionatului Ligii a 2 a la fotbal, în deplasare la Suceava, acolo unde s-a impus la scor în fața formației Foresta, 0-4 (0-2).

După un șir lung de înfrângeri, Olimpia Satu Mare și-a revenit la normal și a reușit să obțină victoria mult așteptată. Se pare că elevii lui Bogdan Andone au avut o zi bună astăzi și au deschis scorul rapid prin Krausz (min 7) care ajutat de centrarea lui Duruș, a reluat din 8 metri și a trimis balonul în poartă.
Singura ocazie a gazdelor de a restabili egalitatea, în această primă repriză, a fost trei minute mai târziu când Vraciu a șutat direct în transversală.
Sătmărenii au condus pe tot parcursul partidei. Duruș (min 24) a scăpat singur cu portarul și a înscris al doilea gol printr-un șut la colțul scurt. Până la finalul primei reprize au avut ocazii mari Villand și Vasile Pop, dar Hînțăscu a respins de fiecare dată.
Partea a doua a jocului a fost dominată pe deplin de „galben-albaștrii”, Krausz a trimis puțin peste poartă. După ce Pană și Rus i-au pus ceva probleme lui Hînțăscu, Cocian (min 85) a înscris din 8 metri în poarta goală.
La finalul partidei, Hînțăscu a mai încasat un gol, de această dată de la Romario Rus (min 90+3). Tabela a indicat la final scorul de 0-4 în favoarea sătmărenilor care au urcat pe locul 8 în clasament cu 51 de puncte.
Foresta Suceava – Olimpia Satu Mare 0-4 (0-2)
Marcatori: Raul Krausz (7‘) 0-1/ Olimpia Satu Mare
Ciprian Duruș (24 ‘) 0-2 / Olimpia Satu Mare
David Cocian (85‘) 0-3 / Olimpia Satu Mare
Romario Rus (90+3‘) 0-4 / Olimpia Satu Mare
Foresta: Vlad Hînţăscu (cpt.) – Constantin Aeroaiei, Paul Ciobanu (Robert Bosânseanu 63″), Alin Florescu, Andrei Cerlincă, Cosmin Buziuc, Vlad Stănescu, Vasile Dănilă, Cornel Căinari (Alin Scutariu 27″), Cătălin Vraciu (Cătălin Coroamă 71″), Robert Grumezescu.
Olimpia: Bg. Dascălu – Duruş, Fl. Mureşan, Heil (cpăt.), Faur – Villand, Sil. Pană (R. Rus 66″), Krauzs – Vas. Pop, I. Roşu (Ad. Voicu 62), Erdei (Cocian 73″).
Olimpia Satu Mare va juca ultima etapă din cadrul campionatului, miercuri, 31 mai, de la ora 17.00, pe teren propriu, în compania formației Dacia Unirea Brăila.