Olimpia Satu Mare învinsă acasă Reviewed by CD on . Olimpia Satu Mare a disputat vineri primul meci pe teren propriu din acest an în compania formației CS Afumați. „Galben-albaștrii” au fost învinși în etapa 25 c Olimpia Satu Mare a disputat vineri primul meci pe teren propriu din acest an în compania formației CS Afumați. „Galben-albaștrii” au fost învinși în etapa 25 c Rating: 0
Ești aici: Acasă » Sport»Olimpia Satu Mare învinsă acasă

Olimpia Satu Mare învinsă acasă

Olimpia Satu Mare a disputat vineri primul meci pe teren propriu din acest an în compania formației CS Afumați. „Galben-albaștrii” au fost învinși în etapa 25 cu 0-1 și astfel au suferit prima înfrângere acasă după o serie lungă de rezultate bune.

Din păcate astăzi elevii lui Bogdan Andone nu au fost prea în formă astăzi, nu au jucat la capacitatea maximă cu care ne-au obișinuit până acum, astfel că a fost o partidă anemică, fără foarte multe faze interesante sau șuturi pe poartă. Probabil băieții au simțit lipsa antrenorului care a privit meciul din tribună.
În prima repriză căpitanul Olimpiei, Cosmin Iuhas s-a accidentat grav (min 11) după ce Avram a căzut peste piciorul lui. Iuhas fost transportat cu ambulanța la Spitalul Județean Satu Mare.
După reluarea jocului, Ursu a trimis balonul în brațele lui Muțiu (min 22) fără a pune în pericol poarta adversă, iar după o respingere greșită în careul gazdelor, balonul l-a lovit în spate pe Mureșan, a ajuns la Burlacu care a reușit să-l păcălească pe Anca-Trip și a înscris singurul gol al partidei (min 34).
Singura ocazie mare a „galben-albaștrilor” a avut loc înainte de finalul primei reprize, Carlo i-a centrat frumos balonul lui Krausz care a reluat excelent de la colțul scurt, dar mingea a lovit bara. Scorul la pauză 0-1.
În repriza secundă Olimpia a avut puține ocazii, Daminuță a bătut bine două lovituri libere, dar mingea nu a vrut să intre nici de această dată în poarta lui Muțiu, iar Voicu (min 79) a încercat și el să înscrie cu capul, fără succes.
Partida a fost câștigată de oaspeții de la Afumați cu 0-1.
La finalul partidei, staff-ul tehnic și-a cerut scuze public pentru meciul prestat de echipa în meciul de astăzi.
Olimpia Satu Mare – CS Afumați 0-1 (0-1)
Autorul golului: Dorin Burlacu 34’
Olimpia: Anca Trip – Duruş, Fl. Mureşan, Heil, Iuhas (cpt.)(Bura 14″) – Krausz, Onicaş (R. Rus 46″) – Erdei, Daminuţă, Oct. Ursu (V. Pop 56″) – Ad. Voicu.
Afumaţi: Muţiu – Al. Gheorghe, Rz. Patriche (cpt.), Buzea, Botea – Vl. Tudorache, V. Olariu – Rz. Avram (Ad. Popa 59″), Mug. Dedu (Val. Costache 29″), D. Burlacu (I. Petculescu 64″) – Vl. Vlada.
Stadion: Stadionul „Daniel Prodan”. Număr spectator: 1.000. Arbitru: Cristian Codrea (Baia Mare) şi de asistenţii Ovidiu Arusoaiei şi Florin Mihai Cosma (ambii din Piatra Neamţ).