Olimpia Satu Mare a învins FC Bihor cu 2-1 Reviewed by CD on . Olimpia Satu Mare a învins miercuri, pe teren propriu, formația FC Bihor în meciul etapei a opta a Ligii a II-a la fotbal. În prima parte a jocului, au fost oca Olimpia Satu Mare a învins miercuri, pe teren propriu, formația FC Bihor în meciul etapei a opta a Ligii a II-a la fotbal. În prima parte a jocului, au fost oca Rating: 0
Ești aici: Acasă » Sport»Olimpia Satu Mare a învins FC Bihor cu 2-1

Olimpia Satu Mare a învins FC Bihor cu 2-1

Olimpia Satu Mare a învins miercuri, pe teren propriu, formația FC Bihor în meciul etapei a opta a Ligii a II-a la fotbal.

În prima parte a jocului, au fost ocazii puține din partea ambelor echipe, poate și din cauza ploii care nu a încetat să cadă. Oaspeții au avut o ocazie prin Florin Pop care a șutat la poarta gazdelor, însă Anca a reținut balonul fără probleme.
După ce sătmărenii Micaș și Rus și-au încercat norocul la poarta oaspeților, Florin Mureșan a reușit să deschidă scorul în minutul 35 când, după cornerul executat de Bic, a trimis balonul cu capul din 5 metri.
Nici a doua repriză nu a fost foarte bogată în ocazii, fazele pe poartă au fost puține, însă în minutul 65, Bic a înscris din trei metri cel de-al doilea gol al Olimpiei. Bihorenii s-au luptat pentru a înscrie și ei, iar în minutul 79, Lupu a primit balonul de la R. Lukacs și a înscris. Tabela a indicat la final scorul de 2-1 și astfel Olimpia a mai câștigat 3 puncte.
Din păcate continuăm să facem cadouri, luăm gol la o fază fixă. Acolo la faze fixe luăm gol. Al doilea a fost de cascadorii râsului din nou. Suntem cu toții de vină în frunte cu mine, îmi asum responsabilitatea, dar ar trebui să și-o asume și ceilalți și toată lumea care răspunde de FC Bihor”, a declarat antrenorul echipei FC Bihor, Alexandru Pelici.
„Sunt foarte bucuros că am reușit să câștigăm cele trei puncte pe un teren greu. Felicit jucătorii pentru efortul pe care l-au făcut”, a declarat antrenorul Olimpiei, Cosmin Bodea.
Olimpia Satu Mare: Anca – Burlacu, Mureșan, Heil, Iuhas, Gavrilescu, Bic, R. Rus (Onicaș 80′), Micaș, Laso (Villand 73′), Boștină (Feier 65′).