CSM Satu Mare a învins Universitatea Cluj Reviewed by CD on . Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au disputat sâmbătă, pe teren propriu meciul etapei a IX-a a Ligii Naționale la baschet feminin în compania formației Unive Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au disputat sâmbătă, pe teren propriu meciul etapei a IX-a a Ligii Naționale la baschet feminin în compania formației Unive Rating: 0
Ești aici: Acasă » Sport»CSM Satu Mare a învins Universitatea Cluj

CSM Satu Mare a învins Universitatea Cluj

Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au disputat sâmbătă, pe teren propriu meciul etapei a IX-a a Ligii Naționale la baschet feminin în compania formației Universitatea Cluj. Elevele lui Peter Eles au învins formația gazdă cu scorul de 72-52.

Sătmărencele au început bine jocul, și-au adjudecat primele trei sferturi cu scorul de 21-14, 23-8, respectiv 18 – 6. Ultimul sfert însă, l-au cedat clujencelor, scor 10-24.
Pentru CSM Satu Mare au jucat Ramona Eniko Laza Tarța 17 puncte, Jones Kortnj Hope 16, Andreea Orosz 15, Tabztha Donne Wampler 15, Cristiana Cuțaș 5, Bianca Voica 2, Valentina Bolba 1 și Monica Ivan 1.
În urma acestui rezultat CSM Satu Mare are un bilanț de cinci victorii și patru înfrângeri.