Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au învins Politehnica Iași Reviewed by CD on . Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au disputant sâmbătă, la Iași, meciul etapei a 11-a din cadrul Ligii Naționale la baschet feminin în compania ultimei clasa Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au disputant sâmbătă, la Iași, meciul etapei a 11-a din cadrul Ligii Naționale la baschet feminin în compania ultimei clasa Rating: 0
EÈ™ti aici: Acasă » Sport»Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au învins Politehnica IaÈ™i

Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au învins Politehnica Iași

Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au disputant sâmbătă, la Iași, meciul etapei a 11-a din cadrul Ligii Naționale la baschet feminin în compania ultimei clasate, Politehnica Iași.

Elevele lui Jose Araujo au obținut prima victorie în deplasare învingând moldovencele cu scorul de 83-76.
Sătmărencele au jucat bine astăzi pe terenul celei mai slabe echipe din campionat și și-au adjudecat primele trei sferturi 18-13, 23-19, 23-16. La pauză au condus cu 41-32. Ultimul sfert a fost câștigat de formația gazdă, dar asta nu le-a ajutat să câștige meciul.
CSM Satu Mare: C. Reed – 24, M. Batey – 21, M. Tavic – 17, R. Laza (Tarța) – 8, A. Olah – 7, Flavia Frenczi – 6.