Olimpia Satu Mare a obținut victoria la Cluj Reviewed by CD on . Olimpia Satu Mare a disputat marți, în deplasare la Cluj, meciul etapei a VII-a a Ligii a II-a la fotbal în compania formației „Universitatea” pe care au învins Olimpia Satu Mare a disputat marți, în deplasare la Cluj, meciul etapei a VII-a a Ligii a II-a la fotbal în compania formației „Universitatea” pe care au învins Rating: 0
Ești aici: Acasă » Sport»Olimpia Satu Mare a obținut victoria la Cluj

Olimpia Satu Mare a obținut victoria la Cluj

Olimpia Satu Mare a disputat marți, în deplasare la Cluj, meciul etapei a VII-a a Ligii a II-a la fotbal în compania formației „Universitatea” pe care au învins-o cu scorul de 2-1.

O primă repriză frumoasă pentru jucătorii sătmăreni. Aceștia au deschis scorul încă din minutul 4 când Takacs (fostul mijlocaș al lui U Cluj) a centrat din corner, iar Heil a reluat cu capul din 8 metri.
Nu a trecut mult timp, iar în minutul 18, printr-o fază trasă la indigo, Takacs a centrat din corner, mingea a ajuns la Tătaru care a marcat din careul mic cel de-al doilea gol.
Zece minute mai târziu, clujeanul Greu și-a încercat norocul, dar balonul nu a prins cadrul porții. Clujenii au fost conduși la pauză cu 2-0.
În mitanul secund, „U” parcă „a prins viață” și a redus din handicap, prin același Greu care de această data a înscris în minutul 47 ajutat de centrarea lui Ursu.
Ocaziile clujenilor nu au încetat să apară. În minutul 64 Ursu a reluat cu capul din 8 metri după un corner bătut de Greu, însă Băican a respis balonul. În minutul 70 U Cluj primește un penalty, dar același Ursu nu reușește să înscrie deoarece Băican a apărat și de această dată.
Olimpia a învins cu 2-1 pe „U” Cluj și se întoarce acasă cu toate cele trei puncte puse în joc.
Olimpia: Băican – Muntean, Tătaru, Heil, Iuhas (cpt.) – Robert Villand, D. Chivari, R Takacs, Selagea – Bura, A. Boştină.
Sătmărenii vor juca următorul meci sâmbătă, de la ora 11.00, pe teren propriu, în compania formației CS Mioveni.