Satu Mare s-a aflat sub cod portocaliu de vijelii
![Satu Mare s-a aflat sub cod portocaliu de vijelii Satu Mare s-a aflat sub cod portocaliu de vijelii](https://satumare.transilvania-tv.ro/wp-content/uploads/2016/06/vijelii1-1024x600-599x275.jpg)
Administraţia Naţională de Meteorologie a emis o avertizare Cod portocaliu de vijelii şi grindină pentru judeţul Satu Mare ce a fost valabil între orele 11:20 şi 12:30.
Avertizarea a vizat în special localitățile din vestul judeţului Satu Mare: Pir, Craidorolţ, Vetiş şi graniţa de vest a judeţului. S-au semnalat frecvente descărcări electrice, grindină de dimensiuni medii și mari, intensificări ale vântului care au luat aspect de vijelie, ploi cu caracter de aversă care vor cumula 35-40 l/mp.