Salvatorii careieni își vor desfășura în curând activitatea în condiții mai bune de muncă
![Salvatorii careieni își vor desfășura în curând activitatea în condiții mai bune de muncă Salvatorii careieni își vor desfășura în curând activitatea în condiții mai bune de muncă](https://satumare.transilvania-tv.ro/wp-content/uploads/2023/01/ISU-Carei-e1674630920860-768x1024-599x275.jpg)
Lucrările la viitorul sediu al pompierilor din cadrul Detașamentului Carei evoluează văzând cu ochii. Acest proiect este finanțat de Banca Mondială și Guvernul României iar valoarea totală a investiției este de 15.911.845, 33 lei.
 Coordonatorul local, lt. col. Buzduga Sergiu Marius transmite următoarele: „Lucrările la noul sediu se regăsesc în grafic, le mulÈ›umim tuturor celor care ne sprijină în demersurile noastre È™i îi asigurăm de profesionalism în activitățile planificate.”
Lucrările la viitorul sediu au fost demarate la începutul anului 2022, având termen de execuție 24 de luni.