Pod nou în localitatea Hodod
![Pod nou în localitatea Hodod Pod nou în localitatea Hodod](https://satumare.transilvania-tv.ro/wp-content/uploads/2023/07/pod-Hodod-768x1024-599x275.jpg)
Se construiește un pod nou în localitatea Hodod, în zona afectată de alunecările de teren. Până în prezent s-au realizat lucrările de armare a plăcii de suprabetonare și se pregătește așternerea hidroizolației, turnarea asfaltului și montarea parapeților.
Lucrările de construcție a noului pod sunt cuprinse în proiectul de modernizare a drumului județean DJ 196, care face legătura între localitățile Corund-Bogdand-Hodod, până la limita cu județul Sălaj.