Legătură rutieră modernizată între județele Satu Mare și Sălaj
![Legătură rutieră modernizată între județele Satu Mare și Sălaj Legătură rutieră modernizată între județele Satu Mare și Sălaj](https://satumare.transilvania-tv.ro/wp-content/uploads/2023/11/drum-judetean-Satu-Mare-1024x595-599x275.jpg)
Consiliul Județean Satu Mare a inaugurat astăzi unul dintre cele mai mari tronsoane de drumuri județene care au fost modernizate în ultimii ani. Realizat cu fonduri europene, drumul are o lungime de 38 de km și străbate localitățile Beltiug, Dobra, Hurezu Mare, Corund, Bogdand și Hodod. Tronsonul modernizat asigură acum o legătură rutieră rapidă și în condiții de siguranță între județele Satu Mare și Sălaj.