În Carei se construiește un Centru recreativ cu bazin de înot
![În Carei se construiește un Centru recreativ cu bazin de înot În Carei se construiește un Centru recreativ cu bazin de înot](https://satumare.transilvania-tv.ro/wp-content/uploads/2022/11/Centru-recreativ-Carei-1024x684-599x275.jpg)
Centrul recreativ din incinta bazei sportive Victoria din municipiul Carei va cuprinde un bazin de înot (25 m lungime cu şase culoare), o sală de gimnastică de mici dimensiuni, având alături un miniteren de fotbal şi un şah în aer liber.
Lucrările, în valoare de 13,7 milioane lei, sunt executate de asocierea Tarr & Tarr SRL- M Sys SRL- Constructorul Salard SRL. Investiția este finanțată în cadrul Programului Operațional Regional (POR) 2014-2020.