Expoziție de artă plastică la castelul din Carei
![Expoziție de artă plastică la castelul din Carei Expoziție de artă plastică la castelul din Carei](https://satumare.transilvania-tv.ro/wp-content/uploads/2023/03/expozitie-Carei-e1678793241308-1024x722-599x275.jpg)
Vineri, 17 martie 2023, de la ora 15.00, în Castelul Károlyi din municipiul Carei va avea loc vernisajul expoziției de artă plastică contemporană a artiștilor din cadrul Asociației UzsArt Group din Ungaria.
În cadrul expoziției pot fi admirate 42 de lucrări realizate de 17 artiști: picturi, reproduceri grafice, gravuri la scară mare, picturi acrilice, și fotografii excelente. Imaginile nu au o temă comună, artiștii și-au formulat propria lume creativă, dar compozițiile au ceva în comun, abstractul în expresia și comunicarea picturală.