Doi judoka sătmăreni pe locurile V şi VII la Cupa Europei din Germania Reviewed by CD on . În perioada 11-13 iulie, oraşul Sindelfingen din Germania a fost gazda Cupei Europei la judo. La această competiţie doi dintre judoka de la CSM Satu Mare s-au c În perioada 11-13 iulie, oraşul Sindelfingen din Germania a fost gazda Cupei Europei la judo. La această competiţie doi dintre judoka de la CSM Satu Mare s-au c Rating: 0
Ești aici: Acasă » Eveniment»Doi judoka sătmăreni pe locurile V şi VII la Cupa Europei din Germania

Doi judoka sătmăreni pe locurile V şi VII la Cupa Europei din Germania

În perioada 11-13 iulie, oraşul Sindelfingen din Germania a fost gazda Cupei Europei la judo. La această competiţie doi dintre judoka de la CSM Satu Mare s-au clasat pe locurile V şi VII.

Astfel, Eduard Nicolaescu (categoria 73 kg) a pierdut lupta pentru medalia de bronz clasându-se în final pe locul V, iar Cristian Bodârlău (categoria 81 kg) a cucerit locul VII.
Sportivii de la CSM Satu Mare au făcut deplasarea împreună cu echipa naţională a României care dintr-un total de 32 de ţări la sfârşitul competiţiei s-a clasat pe locul VII.