Baschet feminin: CSM Satu Mare – CSU Alba Iulia 80-87 Reviewed by CD on . Elevele lui Adriana Pricop s-au duelat sâmbătă cu echipa CSU Alba Iulia, în cadrul primului meci pentru accederea în semifinalele Cupei României la baschet femi Elevele lui Adriana Pricop s-au duelat sâmbătă cu echipa CSU Alba Iulia, în cadrul primului meci pentru accederea în semifinalele Cupei României la baschet femi Rating: 0
Ești aici: Acasă » Sport»Baschet feminin: CSM Satu Mare – CSU Alba Iulia 80-87

Baschet feminin: CSM Satu Mare – CSU Alba Iulia 80-87

Elevele lui Adriana Pricop s-au duelat sâmbătă cu echipa CSU Alba Iulia, în cadrul primului meci pentru accederea în semifinalele Cupei României la baschet feminin. CSM Satu Mare a pierdut duelul cu scorul de 80 la 87. Returul Cupei este programat pentru data de 3 decembrie, în deplasare.

Meciul de sâmbătă s-a jucat de la ora 13.00, în Sala de sport a LPS de pe strada Ady Endre din Satu Mare. Primul sfert a fost câștigat de albaiulience cu scorul de 15 la 31, însă sfertul secund s-a terminat cu 24 la 24. Astfel, CSU Alba Iulia a intrat la vestiare cu un avantaj de 16 puncte în fața gazdelor (39-55).
Următoarele două sferturi au fost câștigate de CSM Satu Mare (21-20, respectiv 20-12), însă nu a fost destul pentru a ajunge din urmă echipa oaspete. La sfârșitul partidei tabela de marcaj arăta scorul de 80 la 87, în favoarea CSU Alba Iulia.
Pentru CSM Satu Mare au marcat: Andreea Orosz (23 de puncte), Toccara Ross (21), Flavia Ferenczi (18), Ashley Adams (9), Ramona Laza (7) și Luminița Manta (2).