Spadistii de la CS Satu Mare au obtinut rezultate deosebite la Grand Prix Reviewed by CD on . La sfârșitul săptămânii, spadasinii de la CS Satu Mare au participat la prima ediție a competiției Olimpici Grand Prix din acest an, organizat la Derecske, Unga La sfârșitul săptămânii, spadasinii de la CS Satu Mare au participat la prima ediție a competiției Olimpici Grand Prix din acest an, organizat la Derecske, Unga Rating: 0
Ești aici: Acasă » Sport»Spadistii de la CS Satu Mare au obtinut rezultate deosebite la Grand Prix

Spadistii de la CS Satu Mare au obtinut rezultate deosebite la Grand Prix

La sfârșitul săptămânii, spadasinii de la CS Satu Mare au participat la prima ediție a competiției Olimpici Grand Prix din acest an, organizat la Derecske, Ungaria. La concurs au participat copii din Ungaria, Slovacia, Ucraina si Romania.

Secţia de spadă al Clubului Sportiv Satu Mare a fost prezent la concurs cu 10 băieţi şi 9 fete. În fiecare zi spadasinii sătmăreni au obținut cupe, iar Macska Adam a câștigat, pentru a opta oară consecutiv, „cupa de călătorie”. Rezultatele au fost următoarele:Băieţi: – categoria 13 ani – Macska Adam – loc. I,  categoria 14 ani – Macska Adam – loc. III.Fete: categoria 10 ani – Craciun Maria – loc VIII, categoria 11-12 ani – Pfeifer Melany – loc II, Kato Zsofia – loc III. Pe această cale antrenorii doresc să mulţumească părinţilor, fără care nu s-ar fi am fi putut ajunge la acest concurs.