Schimbare în componența Consiliului Județean Satu Mare
![Schimbare în componența Consiliului Județean Satu Mare Schimbare în componența Consiliului Județean Satu Mare](https://satumare.transilvania-tv.ro/wp-content/uploads/2022/06/Aurel-Buzgau-1024x711-599x275.jpg)
Aurel Buzgău a revenit în funcția de consilier județean din partea PSD, ca urmare a demisiei lui Ioan Oneț. Aurel Buzgău a depus jurământul în cadrul unei ședințe extraordinare a Consiliului Județean Satu Mare și va activa în Comisia pentru învățământ, activități social-culturale, culte, sport și tineret și în Comisia de dezvoltare regională, cooperare internă și internațională.