Rezultate foarte bune pentru luptători la competiția de la Beclean Reviewed by CD on . La Beclean s-a desfăşurat, la sfârșitul săptăânii, un puternic turneu de lupte greco-romane la care au participat luptătorii de la CS Satu Mare-Cetate Artud ală La Beclean s-a desfăşurat, la sfârșitul săptăânii, un puternic turneu de lupte greco-romane la care au participat luptătorii de la CS Satu Mare-Cetate Artud ală Rating: 0
Ești aici: Acasă » Sport»Rezultate foarte bune pentru luptători la competiția de la Beclean

Rezultate foarte bune pentru luptători la competiția de la Beclean

La Beclean s-a desfăşurat, la sfârșitul săptăânii, un puternic turneu de lupte greco-romane la care au participat luptătorii de la CS Satu Mare-Cetate Artud alături de sportivi din Ucraina, Bulgaria, Republica Moldova şi România.

Sătmărenii au obținut patru locuri întâi, patru locui doi și două locuri trei. Pe cea mai înaltă treaptă a podiumului au urcat Felician Chiş (40 kg), Sabinel Lobonţ (50 kg), Dănuţ Bulgăr (72 kg) şi Sandor Peck (76 kg). Pe doi au încheiat Marius Bulgăr (38 kg), Andrei Buzilă (42 kg), Cristian Szabo (84 kg) şi Peter Peck (60 kg). Pe locul trei s-au clasat Paul Oros (30 kg) şi Rareş Dumitraş (53 kg).
În urma rezultatelor România a încheiat turneul pe locul doi pe naţiuni, din lot făcând parte sportivii sătmăreni şi cei de la Steaua. Delegaţia de la CS Satu Mare -Cetate Ardud a fost condusă de antrenorii Tudor Barbul şi Ludovic Lieb.
Peste câteva zile, sportivii sătmăreni vor participa la calificările pentru Campionatul Naţional de cadeţi de la Bucureşti.