Mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, pus în aplicare de polițiștii sătmăreni
![Mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, pus în aplicare de polițiștii sătmăreni Mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, pus în aplicare de polițiștii sătmăreni](https://satumare.transilvania-tv.ro/wp-content/uploads/2013/11/masina_politie_copy_51585400-599x275.jpg)
Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Satu Mare au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei închisorii emis de Judecătoria Satu Mare, pe numele unui bărbat, de 54 de ani, din județ.
Bărbatul este condamnat la 1 an și 8 luni de închisoare, pentru săvârșirea infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.
Acesta a fost depus în Penitenciarul Satu Mare.