Elevi din Nyiregyháza, în vizită la Primăria Satu Mare
![Elevi din Nyiregyháza, în vizită la Primăria Satu Mare Elevi din Nyiregyháza, în vizită la Primăria Satu Mare](https://satumare.transilvania-tv.ro/wp-content/uploads/2022/08/elevi-Primaria-Satu-Mare-1024x689-599x275.jpg)
Primarul municipiului Satu Mare, Kereskényi Gábor, a primit astăzi vizita a 25 de elevi din Satu Mare și Nyiregyháza pentru un shimb de idei și proiecte comune. Tinerii celor două consilii de elevi au decis înființarea unui consiliu comun pentru a consolida cooperarea dintre cele două orașe înfrățite, Satu Mare și Nyiregyháza. Scopul principal al întâlnirii a fost identificarea și gestionarea proiectelor ce se pot realiza în domeniul tineretului.