Asociația ,,Prietenia Sătmăreană’’ continuă să fie alături de cei aflați la nevoie
![Asociația ,,Prietenia Sătmăreană’’ continuă să fie alături de cei aflați la nevoie Asociația ,,Prietenia Sătmăreană’’ continuă să fie alături de cei aflați la nevoie](https://satumare.transilvania-tv.ro/wp-content/uploads/2024/01/Asociatia-Prietenia-Satmareana-1024x1024-599x275.jpg)
Zi de zi, alături de Fundația Maurer Alapitvány, Asociația ,,Prietenia Sătmăreană’’ le oferă beneficiarilor locuințelor sociale și de necesitate și oamenilor fără adăpost ceai cald, sandwich-uri, fructe și dulciuri. Campania de ajutorare a celor nevoiași continuă pe toată raza municipiului cât timp avem temperaturi foarte scăzute în termometre.
Pentru a se putea interveni imediat, sătmărenii sunt rugați să anunțe Direcția de Asistență Socială Satu Mare la numărul de telefon 0751.200.703 cazuri ale persoanelor fără adăpost de care au cunoștință.