CSM Satu Mare a învins Nova Vita Târgu Mureș Reviewed by CD on . Baschetbalistele de la CSM Satu Mare s-au impus miercuri, fără probleme în fața formației Nova Vita Târgu Mureș, cu scorul de 63 –43. Elevele lui Peter Eles s-a Baschetbalistele de la CSM Satu Mare s-au impus miercuri, fără probleme în fața formației Nova Vita Târgu Mureș, cu scorul de 63 –43. Elevele lui Peter Eles s-a Rating: 0
Ești aici: Acasă » Sport»CSM Satu Mare a învins Nova Vita Târgu Mureș

CSM Satu Mare a învins Nova Vita Târgu Mureș

Baschetbalistele de la CSM Satu Mare s-au impus miercuri, fără probleme în fața formației Nova Vita Târgu Mureș, cu scorul de 63 –43.

Elevele lui Peter Eles s-au descurcat foarte bine în partida etapei a IV-a a Ligii Naționale la baschet feminin. Primul sfert l-au câștigat cu scorul de 18 – 10, iar al doilea cu 15 – 7 și astfel sătmărencele au intrat la pauză în avantaj scor, 33 – 17.Partea a doua a jocului a fost dominată tot de formația gazdă, astfel că sfertul trei l-au ajudecat cu scorul de 20-9, iar ultimul sfer l-au cedat oaseptelor, scor 10 – 17. „În sfârșit am pornit favoriți într-un meci. Am demonstrat asta în primele 5 minute când ne-am dus la 16-2, din păcate mental nu am reușit să menținem acest nivel pe toată durata partidei dar pe de altă parte avem încă două meciuri de disputat în următoarele 3 zile și a trebuit puțin să și încercăm sa economisim din fizicul jucătoarelor. Am dat șansa și jucătoarelor tinere sa joace și chiar să debuteze. Am reușit să terminăm meciul cu 5 sătmărence în teren și asta mă bucură enorm demult”, a declarat antrenorul CSM-ului, Peter Eles.Pentru CSM au jucat Andreea Orosz 20 de puncte, Tabytha Wampler 15, Eniko Laza 9, Kortni Jones 8, Cristiana Cutaş 6, Monica Ivan 4, Bianca Voica 1, Mihaela Adi, Teodora Vasile, Diana Moldoveanu, Anita Nagy şi Andra Neşte.CSM Satu Mare va disputa sâmbătă următoarea partidă în deplasare la Craiova, iar duminică fetele noastre vor juca la Alexandria.