Olimpia Satu Mare a făcut egal cu CSM Râmnicu Vâlcea Reviewed by CD on . S-a dat startul returului campionatului Ligii a II-a la fotbal. Olimpia Satu Mare a disputat primul meci în deplasare la Râmnicu Vâlcea unde a făcut o partidă b S-a dat startul returului campionatului Ligii a II-a la fotbal. Olimpia Satu Mare a disputat primul meci în deplasare la Râmnicu Vâlcea unde a făcut o partidă b Rating: 0
EÈ™ti aici: Acasă » Sport»Olimpia Satu Mare a făcut egal cu CSM Râmnicu Vâlcea

Olimpia Satu Mare a făcut egal cu CSM Râmnicu Vâlcea

S-a dat startul returului campionatului Ligii a II-a la fotbal. Olimpia Satu Mare a disputat primul meci în deplasare la Râmnicu Vâlcea unde a făcut o partidă bună, reușind să se întoarcă acasă cu un punct, scorul final al partidei a fost 2-2.

Ocazii multe pentru ambele echipe încă din primele minute ale partidei, iar scorul a fost deschis de gazde în minutul 25, când Ad. Popa a centrat în fața porții, iar Neagoe a preluat balonul și a înscris de la șapte metri.
Vâlcenii nu au putut să se bucure prea mult de acest gol deoarece două minut mai târziu Faur a reușit să restabilească egalitatea cu o lovitură de cap. Al doilea gol pentru Olimpia Satu Mare l-a înscris Rus în minutul 38, scorul la pauză 2-1 pentru echipa fanion.
În mitanul secund s-au produs câteva schimbări, iar în minutul 73 jucătorul vâlcean Konyeha a trimis balonul în vinclu din șase metri, iar partida s-a încheiat la egalitate.
Menționăm faptul că Olimpia Satu Mare a fost susținută de aproximativ 30-40 de suporteri care au dominat fondul sonor.
Pentru Olimpia Satu Mare au evoluat: Anca – D. Muntean, Heil, Fl. MureÅŸan, Iuhas (cpt.) – R. Rus, OnicaÅŸ, Villand, Bic (87 MicaÈ™) – Bujor (72 Selagea), Faur (80 Feier).
În următoarea etapă, Olimpia va primi sâmbătă, 7 martie, de la ora 11.00, vizita formației CS Metalul Reșița.