Nouă medalii pentru satmareni la turneul internațional de lupte Reviewed by CD on . Luptătorii de la CS Satu Mare – Cetate Ardud au participat la sfârșitul săptămânii, la Komarno, Slovacia la un puternic turneu internațional de lupte, de unde s Luptătorii de la CS Satu Mare – Cetate Ardud au participat la sfârșitul săptămânii, la Komarno, Slovacia la un puternic turneu internațional de lupte, de unde s Rating: 0
Ești aici: Acasă » Eveniment»Nouă medalii pentru satmareni la turneul internațional de lupte

Nouă medalii pentru satmareni la turneul internațional de lupte

Luptătorii de la CS Satu Mare – Cetate Ardud au participat la sfârșitul săptămânii, la Komarno, Slovacia la un puternic turneu internațional de lupte, de unde s-au întors acasă cu nouă medalii.

La categoria 29 de kg, finala a fost una sătmăreană, în care Paul Oros l-a învins pe Raul Zarzu. La 38 de kg Marius Bulgăr a câştigat categoria, iar Marian Zaha s-a clasat pe trei, deşi a pierdut doar în faţa colegului său de echipă, slovacul de pe doi pierzând ambele întâlniri cu sătmărenii.
Cătălin Dângă, la 50 kg a terminat pe doi concursul, la fel şi Adrian Pop (69 kg) şi Gerhartd Diczik (85 kg). Pe trei s-au clasat Andrei Barbul (58 kg) şi Cătălin Şoreanu (66 kg). În total au participat 182 de sportivi din nouă ţări printre care Ungaria, Slovacia, Ucraina, Serbia şi altele.
În clasamentul pe cluburi, luptătorii sătmăreni s-au clasat pe şase. La sfârşitul săptămânii, sportivii sătmăreni vor participa la un alt concurs internaţional, tot în Slovacia, de această dată la Gabcikovo