Medalii pentru judoka sătmăreni la „Cupa Nordului” Reviewed by CD on . Baia Mare a fost, la sfârșitul săptămânii, gazda turneului internațional de judo „Cupa Nordului” la care au participat sportivi de la mai multe cluburi din țară Baia Mare a fost, la sfârșitul săptămânii, gazda turneului internațional de judo „Cupa Nordului” la care au participat sportivi de la mai multe cluburi din țară Rating: 0
Ești aici: Acasă » Social»Medalii pentru judoka sătmăreni la „Cupa Nordului”

Medalii pentru judoka sătmăreni la „Cupa Nordului”

Baia Mare a fost, la sfârșitul săptămânii, gazda turneului internațional de judo „Cupa Nordului” la care au participat sportivi de la mai multe cluburi din țară și străinătate printre care și cei de la CS Fușle Security și CSM Satu Mare.

Judoka sătmăreni au obținut medalii de aur, argint și bronz la mai multe categorii.
U-10 Pașca Carina loc I, Pașca Giulia loc III ctg.22 kg.
U-12 Soponar Adrian ctg.27 si Filip Paul ctg.50 kg locul III
U-14 Paștiu Paul ctg.+63kg, Șter Zenoviu ctg.46 kg, Șter Raul ctg.+73 kg locul II Pașca Alexandru ctg.42kg, Știrbu Razvan ctg.55 kg locul III
U-16 Tătar Denisa ctg.57 kg locul III Olaru Paul ctg.+81 kg locul II
SENIORI Sereș Cristian ctg.60 kg locul III Mihuț Ovidiu ctg.+100 kg locul I.
Pentru sportivii de la categoria de varsta U-13,U-12,U-11,U-10 urmeaza in data de 4 iunie la Borș etapa zona pentru finala campionatului national.
Sportivii sunt antrenati de Fușle Vasile și Marian Halas.