Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au învins „U” Cluj cu 66-65 Reviewed by CD on . Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au jucat duminică, pe teren propriu, meciul etapei a 9-a din cadrul Ligii Naționale la baschet feminin în compania formația Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au jucat duminică, pe teren propriu, meciul etapei a 9-a din cadrul Ligii Naționale la baschet feminin în compania formația Rating: 0
Ești aici: Acasă » Sport»Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au învins „U” Cluj cu 66-65

Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au învins „U” Cluj cu 66-65

Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au jucat duminică, pe teren propriu, meciul etapei a 9-a din cadrul Ligii Naționale la baschet feminin în compania formația Universitatea Cluj.

Partida de astăzi de la Satu Mare a fost una foarte activă, cele două echipe și-au măsurat forțele încă din prima parte a jocului.
În primele două minute s-a ratat mult de ambele părți, după care elevele lui Jose Araujo au început să conducă câștigând primele două sferturi, 17-11, respectiv 17-13, iar la pauză scorul a fost 34-24 în favoarea sătmărencelor.
Meciul a fost și mai strâns în repriza a doua, clujencele au revenit foarte bine în joc și și-au adjudecat ultimele două sferturi, 13-17, 19-24, dar cu toate acestea au fost învinse de CSM cu scorul de 66-65.
Pentru CSM Satu Mare au marcat: Matea Tavic – 17, Kristina Baltic – 15, Chastity Reed – 14, Morgan Batey – 9, Eniko Laza Tarța – 7, Adina Pop –2, Adreea Olah – 2.
CSM Satu Mare va disputa următorul meci tot pe teren propriu, miercuri, de la ora 18.00 în compania formației ACS BC Sirius Tîrgu Mureș.